Šéf vývoje VR Room přechází z Valve k Oculus Rift

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Oculus posiluje a Valve potvrzuje, že nechce nabídnout vlastní systém virutální reality – raději bude pomáhat. Valve přišel o šéfa projektu VR room - Atmana Binstocka. Na Steam Dev Days Valve sice firma představila prototyp systému virtuální reality, ovšem pouze stím, že jde o výkop do budoucnosti a raději bude spolupracovat s Oculus Rift.

atman.0_cinema_640.0

Zdroj: polygon.com

Binstock dříve pracoval v DICE, RAD či Intelu a v Oculus Rift bude působit jako hlavní technik přes architekturu. Před dvěma lety ve Valve se začal věnovat projektům které se točí kolem virtuální reality, přinesl sebou také velký pokrok. Nyní stane v čele nového vývojového týmu Oculus Rift v Seattlu.

Také se objevila nová zajímavost. Zásoby dev kitů Oculus Rift se tenčí a firma proto končí jejich prodej. Některé ze součástek, které tvoří původní dev kit, již přestaly být vyráběny – tyto verze již nelze dále distribuovat. Šedesát tisíc , to je počet prodaných kusů na začátku prodeje, samozřejmě to nikdo nečekal. Prý se dočkáme novinek z této oblasti, třeba chystají nový dev kit s lepším rozlišením.

oculus-rift,1-0-379764-13

Společnost by se měla nejspíše připravit na dalšího konkurenta. Sony totiž za pár dní na GDC chce představit vlastní systém virtuální reality určený přímo pro hry. Vybraní vývojáři již mají prototyp v rukách a údajně je míle před dev kitem Oculus Rift. Ovšem ten se nejspíše také pochlubí s něčím novým a také pokročilejším. Že ale nepůjde jen o teoretické plácání do prázdna, naznačuje fakt, že se na tiskovce Sony objeví i šéf celého Sony Worldwide Studios, Šúhej Jošida. Nechme se tedy překvapit a těšme se na novinky, které nás čekají!

Klíčová slova:  ,

Leave a reply